Aplikačné programovanie v C++ (2020)

Všetky aktivity (prednášky a cvičenia) presúvame na MS Teams. K nemu by ste mali mať prístup ak nie, tak dajte vedieť.

Z dôvodu presunu výučby online fungujeme zatiaľ na platforme Webex.

Prednášky (pondelok 16:00)

Cvičenia (utorok)


Aktuálne by mali byť aj všetky projekty pre študentov z FIIT opravené. Myslím, že sme opravili už úplne všetko. Ak sme niekomu neodpovedali, tak sa prosím pripomente. A ak si chce ešte niekto známku opraviť, tak najneskôr do nedele polnoci musí odovzdať opravený projekt.

Ďakujeme vám všetkým za účasť a prajeme všetko dobré v ďalšom štúdiu.

Všetci študenti z FMFI majú už zapísané známky, prosím pozrite si ich a ak niečo nesedí tak nám napíšte na cpp@eset.sk. Ak si chcete ešte známku opraviť, mali by sme mať info ohľadom odovzdania opravy. Úplny deadline je do nedele 7.2.2021.

Študentov FIIT dokončíme ešte dnes do polnoci.

Na všetky otázky z poslednej úlohy som už odpovedal, rovnako aj bonus je opravený. Body som updatol v AIS-e. Ak som niekomu neodpovedal, dajte mi vedieť.

Už teda ostávajú len projekty, pár nám už prišlo, neodkladajte to :).

Posledná úloha je opravená, body by ste mali všetci vidieť. Prišlo celkom veľa sťažností na body, tak to idem teraz prezrieť, chvíľu to môže trvať.

Rovnako aj tych pár z vás, čo riešilo bonus, si bude ešte musieť počkať.

Bonus za rýchlosť v siedmej úlohe je už opravený (bod by už mal byť v systéme AiS), v abecednom poradí

 1. Róbert Fajd, FIIT

 2. Lukáš Kurtiniak, FIIT

 3. Jozef Mihale, FIIT

 4. Barnabás Mórocz, FIIT

 5. Dávid Pukanec, FIIT

 6. Michal Sandanus, FIIT

Úloha 7 je už opravená, ostáva ešte bonus za rýchlost, ten bude v najbližších dňoch. Ak niekto nevidí body, tak prosím dajte vedieť aby sme to vedeli napraviť.

Ďalej ďakujeme za vyplnenie ankety :).

Zverejnili sme projekty, môžete na si ich pomaly pozrieť.

Vytvorili sme anketu o našom predmete, prosím ak budete mať 5minút času tak ju vyplňte.

https://forms.gle/F4zxSWXB8q2Nz3es6

Budúci týždeň 14. 12. 2020 prednáška nebude. V utorok 15. 12. 2020 bude posledné cvičenie.

Bonusové body za rýchlosť v úlohe https://cppseminar.atlassian.net/wiki/spaces/APC2020/pages/1441824769/5+Trieda+BigNum , v abecednom zozname, každý +1 bod.

 • Balucha Ján, FIIT

 • Belák Andrej, FIIT

 • Ceľuch Marek, FIIT

 • Karpiel Róbert, FIIT

 • Kukučka Martin, FIIT

 • Líška Lukáš, FIIT

 • Mórocz Barnabás, FIIT

 • Stolárik Matej, FMFI

Päť najrýchlejších implementácií úlohy 3 Hľadanie reťazcov v abecednom poradí (každý +1 bod).

 • Ferech Matúš, FMFI

 • Karpiel Róbert, FIIT

 • Korman Andrej, FMFI

 • Kurtiniak Lukáš, FIIT

 • Tóth Richard, FMFI

Od zajtra 10. novembra 2020 skúšame cvičenia na platforme Teams. Kód pre pridanie z FIIT je s8uw00f, pre FMFI pošleme pozvánky mailom. Je to dôvodu vážnych problémov so zvukom na webexe. Ak sa to osvedčí prejdeme aj s prednáškami.

Úloha https://cppseminar.atlassian.net/wiki/spaces/APC2020/pages/1409056769 je už opravená, ak niekto nevie/nevidí svoje body, dajte vedieť. Bonus bude neskôr.

V utorok 3. novembra 2020 nebudú cvičenia.

Opravený bonus za rýchlosť v https://cppseminar.atlassian.net/wiki/spaces/APC2020/pages/1389494276/2+Sudoku . Prvý traja v abecednom poradí.

 1. Ceľuch Marek FIIT

 2. Korman Andrej FMFI

 3. Stolárik Matej FMFI

Body za https://cppseminar.atlassian.net/wiki/spaces/APC2020/pages/1389494276/2+Sudoku sú už v systéme, mali by ste ich mať. Kto o svojích bodoch nevie, tak mi prosím napíšte a nejak to vyriešime. Bonus za rýchlosť bude neskôr, dosť možno až budúci týždeň.

Od minulej úlohy sme na portáli zapli warningovanie pri použití c-style cast. Od štvrtej úlohy budeme toto považovať za chybu. Musíte používať buď static_cast, alebo reinterpret_cast, alebo const_cast.

Pri tretej úlohe pribudol nový testovací súbor, kde si to môžete otestovať na väčšom vstupe. Stále ale zdaleka nie taký veľký ako bude naozaj (ten bude mať jednotky GB).

Prvá úloha je už opravená a druhá nahodená do systému. Ak by ste mali otázku k hodnoteniu, alebo by vám hodnotenie vôbec neprišli, tak dajte vedieť na cpp@eset.sk.

V prvej úlohe sme boli ešte celkom mierny, ďalej to bude prísnejšie, ak to vôbec nefunguje. Boli prípady keď example prešiel, ale všetky ostatné testy vyfailovali, za to veľa bodov nabudúce už nebude.

 • Testujte si to aj na iných vstupoch ako je v zadaní

 • Všetko čo je zadané by ste mali na 100% dodržať, takže ak máte použiť string Invalid input, tak si nevymýšľajte vlastný

 • Pozor na checkovanie argc

 • Prečítajte si poriadne kedy ma byť error code 0 a kedy >= 1

 • Minule sme síce hovorili, že treba checkovať všetko, čo je fajn, ak ale neskontrolujete či sa podarilo zapísať do súboru po close, tak to nám až tak nevadí, ak to ale budete robiť, tak OK.

Na stránke https://cppseminar.net môžte teraz odovzdávat riešenia. Kompilátor, ktorý používame sa správa inak, ako kompilátor Visual Studia (MSVC), týka sa to najmä include-ov, ktoré sú brané trocha prísnejšie. Preto ak si chcete byť istý že ich máte správne, skúste si program najskôr skompilovať pomocou compiler exploreru

Stránka nášho portálu, kde sa bude odovzdávať aj úloha je https://cppseminar.net

Druhá prednáška bude tiež na platforme webex. Radšej som už z toho rovno urobil opakujúcu sa akciu, ak by sme prednášky nemohli robiť prezenčne.

https://fiit.webex.com/fiit/j.php?MTID=m96717ddd6dd45fc106faf74d35dfe395

Slidy z prvej prednášky a jej záznam je uverejnený v sekcií https://cppseminar.atlassian.net/wiki/spaces/APC2020/pages/1351319553 .

Prednášky začnú na platforme webex, meeting je už vytvorený.

https://fiit.webex.com/fiit/j.php?MTID=m92b9e4f8d8e48bb2b54cc08993f7f737

Dá sa prihlásiť aj z prehliadača aj cez aplikáciu. Pokúsime sa prednášky aj nahrať a potom sprístupniť.

Vitajte na stránke Aplikačného programovanie v C++

Tento rok máme študentov z FIIT aj FMFI. Na FIIT sa začínajú prvé dva týždne dištančne, takže sa pôjde online. Prvá prednáška bude 21. septembra (začiatok výučby na oboch fakultách) online formou (presný spôsob ešte riešime a bude zverejnení na tejto stránke). Cvičenia by mali byť 22. septembra, ale nebudú. Historicky prvá prednáška je iba taký úvod do predmetu a prvé cvičenie nikdy nebývalo.

To ako sa bude pokračovať druhý týždeň sa dozviete na prvej prednáške a na tejto stránke, kde budú bývať všetky dôležité oznamy.

Prípadne otázky môžete posielať na našu mailovú adresu cpp@eset.sk.